Szwedzki rejestr ciążowy

Szwecja odnosi sukcesy w zakresie ciąży i porodów i jest dziś jednym z najbardziej zaawansowanych krajów w podejściu do zdrowia. Za pomocą Rejestru Ciążowego chcemy nadal rozwijać i ulepszać jakość opieki dla ciężarnych kobiet i noworodków. Przy 110 000 porodach rocznie będzie to znakomitym źródłem wiedzy i postępu.

Rejestr ciążowy jest certyfikowanym narodowym rejestrem jakości, zapoczątkowanym przez Szwedzką Służbę Zdrowia. Zbieramy i opracowujemy informacje od wczesnej ciąży do kilku miesięcy po porodzie. Informacje w rejestrze są chronione szedzkim prawem i mogą być wykorzystane jedynie w celu ulepszenia opieki zdrowotnej i badań. Osoby nieautoryzowane nie będą miały dostępu do tych informacji, co zostanie zapewnione przez anonimowość danych osobowych, zakodowanie danych i bezpieczny system logowania.

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat rejestru, skontaktuj się ze swoją położną. Twoja położna lub lekarz mogą Ci również pomóc, jeśli nie wyrażasz zgody na zachowanie Twoich danych. Udział w rejestrze jest dobrowolny.

Dokument

Translations